KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667266
*
nr 1266 7266
Ove Dahlstrand
(1929-2007), Sverige
Oljemålning, "Nature Morte III", signerad. Olja på duk, 53x58 cm
Ove Dahlstrand, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1929, död 2007.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 18:10:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 22:04:34
1
150 kr
20/7 18:37:14
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ove Dahlstrand
Ove Dahlstrand, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1929, död 2007.
Läs mer om Ove Dahlstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ove dahlstrand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Ove Dahlstrand
Ove Dahlstrand, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1929, död 2007.
Läs mer om Ove Dahlstrand
nr 1266 7266
Ove Dahlstrand
(1929-2007), Sverige
Oljemålning, "Nature Morte III", signerad. Olja på duk, 53x58 cm
Ove Dahlstrand, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1929, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 22:04:34 | 1 | 150 kr |
20/7 18:37:14 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ove Dahlstrand
Ove Dahlstrand, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Göteborg 1929, död 2007.Läs mer om Ove Dahlstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ove dahlstrand svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52